Председник општине Мионица Бобан Јанковић обишао је јуче радове на изградњи нове спортске хале и обнови Основне школе „Милан Ракић“ у Бањи Врујци. Радове вредне 300 милиона динара финансирају Министарство за јавна улагања и општина Мионица.
- Задовољан сам како радови напредују и очекујемо да почетком наредне године буду завршени. После више од шест деценија чекања, Бања Врујци ће коначно добити спортску халу са 250 места која ће позитивно утицати на развој спорта у нашој општини али и развој туризма у Бањи Врујци. Поред тога, завршили смо и пројектну документацију обнове парка, чесме и старих купатила у центру Бање. Посебну пажњу посветили смо обнови школских објеката те ћемо са реализациојм овог пројекта добити модрну школу, а наша деца, учитељи и наставници имаће далеко боље услове . Овај пројекат није само улагање у нове зидове и кровове, већ у будућност наше деце и овог краја. Хвала Влади Републике Србије и Министарству јавних улагања на подршци и улагању у бољи живот наших грађана- каже Јанковић.
На територији општине Мионица комплетно су обновљене Основна школа „Милан Ракић“ у Мионици и Средња школа „Мионица“, Основна школа „Војвда Живојин Мишић“ у Рајковићу, Основна школа „Милан Ракић“ у Дучићу, Основна школа „Војвода Живојин Мишић“ у Буковцу, обновљена мултифункционална сала у Основној школи „Војвода Живојин Мишић“ у Брежђу док је у Крчмару комплетно замењена столарија из 1920. године и решен проблем грејања у Осеченици. У реконструкцију ових школских објеката уз подршку Владе Републике Србије уложено је више од 373 милиона динара.