МИОНИЦИ ОДОБРЕНА БЕСПОВРАТНА СРЕДСТВА ЗА СУФИНАНСИРАЊЕ МЕРА ПОПУЛАЦИОНЕ ПОЛИТИКЕ

  3907

Министарство без портфеља, које је задужено за демографију и популациону политику одобрило је општини Мионица 6,17 милиона динара за суфинансирање мера популационе политике. Наиме, општина Мионица је учествовала у Јавном позиву расписаном 14. фебруара од стране Кабинета министарства без портфеља који има за циљ подршку одрживом демографском развоју јединица локалне самоуправе у Републици Србији. Укупна вредност пројекта је 8,82 милиона динара, а општина Мионица ће учествовати у његовом суфинансирању са 2,65 милиона динара.

- Активно радимо на обезбеђивању што бољих услова како би смањили економске миграције нашег становништа и подстакли младе људе да живе и раде у Мионици. Сем обезбеђивања радних места, у чему имамо доста помака, један од услова како би смо ово испунили је да у Мионици створимо најбоље услове за одгајање и васпитање деце. Овај пројекат ће сигурно у том смислу имати велике позитивне ефекте, и заједно са другим пројектима као што су бесплатан превоз за ученике, бесплатне књиге за ђаке прваке, бесплатни програми и едукације у Општинском центру за образовање и развој побољшати демографске параметре у нашој општини. – рекао је председник општине Мионица Бобан Јанковић.

На основу Предлога одлуке о одобравању средстава одобрена су средства за опремање и осавремењавање кухиње у Предшколској установи „Невен“, набавку једног минибуса, као и за активности и предавања намењена подршци родитељима, будућим родитељима и другима који учествују у одгајању деце.

- О значају овог пројекта говори и чињеница да кухиња Предшколске установе „Невен“ у Мионици није опремана и реконструисана још од 1981. године када је она опслуживала три пута мање деце него данас. Тренутни капацитет не одговара броју деце која су обухваћена целодневни боравком у овој установи, а поред тога је нефункционална и подложна кваровима. Поред тога, набавком минибуса сва деца из 36 села мионичке општине стичу подједнаке да се укључе у све програме наших установа. – додао је Јанковић.

ПРИВРЕДА ОПШТИНЕ МИОНИЦА НА СПРЕГУ

На Сајму привреде западне Србије који се ове године одржава по 16. пут под слоганом „Увек за добар посао“ општина Мионица ће од данас па све до 30. марта представљати своје привредне потенцијале.

spreg kolaz
На 5000 квадратних метара, међу 206 излагача из 63 општине укупно 12 привредних субјеката представља своју понуду. Поред познатих брендова “Вода Вода” и “Аква Гала” учешће су узели и хотел “Врујци”, “Пет-мил”, као и други привредни субјекти који се баве делатностима пољопривреде, туризма и домаће радиности. Ове године по први пут у оквиру штанда мионичке општине своје производе изложила и немачка компанија „Аутокабел“ која је отворила производни погон у овој општини.

Поред тога, Туристичка организација Мионица промовише нову понуду излета намењену домаћим и страним пословним туристима, смештајне капацитете, као и предстојеће манифестације МТБ авантуру по мионичком крају која ће бити одржана 7. априла, затим Међународну бициклистичку трку „Кроз Србију“, „Ауто Рели Мионица“ и највећу манифестацију у овој општини „Мишићеве Дане“.

КОНЦЕРТ „МУЗИЧКОГ ЗАБАВИШТА“

У сусрет пролећу

horic muzickog zabavista

Полазници Музичког забавишта које већ две године функционише при Центру за образовање и развој Мионица одржали су прошле седмице у великој сали Културног центра концерт под називом „У сусрет пролећу“. Пред многобројном публиком наступило је тридесетак малишана узраста од четири до седам година који су под вођством уметничког руководиоца Лале Недељковић показали своје умеће у хорском и соло певању и музицирању на клавиру и виолини. Музички догађај су улепшали гости из Ваљева, чланови хора Културног центра „Извор“.

САСТАНАК СА ПРЕДСТАВНИЦИМА ЕПС-а

Изградња трафостанице решава проблеме

img 9050

Председник општине Мионица Бобан Јанковић се прошле седмице састао са координатором дистрибутивног центра ДП Краљево Сашом Стефановићем и директором Електродистрибуције Ваљево Зораном Николићем. Циљ састанка је био да се установе проблеми који се јављају на нисконапонској и високонапонској мрежи на територији општине Мионица, начин решавања уочених проблема, као и реализација послова редовног одржавања нисконапонске мреже.

Према речима председника општине Мионица Бобана Јанковића у појединим селима мионичке општине се јављају учестали проблеми у снабдевању електричном енергијом.

- Општина Мионица се простире на 329 квадратних километара, а снабдевање електричном енергијом се врши са територије општина Ваљево и Лазаревац. То додатно прави проблеме приликом пријаве кварова и решавања текућих проблема. Тренутно територију општине Мионица покривају 3 трафостанице од 35 киловолти, што очигледно није довољно. На овом састанку смо закључили да би свакако најбоље и трајно решење било изградња још једне трафостанице од 110 киловолти – рекао је Јанковић.

МИОНИЧАНИ И ОВЕ ГОДИНЕ ДО МЕДАЉЕ НА ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ У КАРАТЕУ

 Ката тим нада освојио сребро

 kata nade

Мионички каратисти су наставили традицију редовног освајања одличја на најважнијем домаћем карате такмичењу, пошто је ката тим нада саставу Никола Секулић, Оливер Остојић, Александар Николић у суботу на Првенству Србије одржаном у Крагујевцу стигао до сребрне медаље. Ката тиму „Мионице“ ово је иначе трећа узастопна медаља на главној домаћој карате смотри. У појединачним наступима су полетарац Никола Ранковић, пионир Никола Секулић и наде Хелена Павловић, Чеда Ракић, Оливер Остојић и Александар Николић остали без одличја, упркос одличном извођењу ката.

Мионица

Живот је тешка и сурова борба. Ко сме, тај може. Ко не зна за страх, тај иде напред.

Војвода Живојин Мишић

 
 

Контакти

  Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
  014/3422-020
  014/3422-241
 

Ул. Војводе Мишића бр.30

14242 Мионица

Будите у контакту