КАРАТИСТИ „МИОНИЦЕ“ ОСВОЈИЛИ ТРИ ЗЛАТА НА ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ

Пионир Никола Ранковић до два злата без пораза, Николи Секулићу злато у класи браон појаса

Десетогодишњи каратиста „Мионице“ Никола Ранковић је на првенству Србије за полетарце, пионире и наде, одржаном у суботу у Чачку у организацији Карате Федерације Србије, освојио две златне медаље у катама у узрасту пионира. Ранковић је остварио чак 7 победа и без иједног изгубљеног меча се потпуно заслужено окитио најсјајнијим одличјима у класи наранџастог појаса и у апсолутној категорији. Злато у апсолутној категорији донело му је бодове у борби за пласман на Олимпијске игре младих 2022. године.

Велики допринос највећем клупском успеху „Мионице“ на првенствима Србије у претходних десетак година, који су у Чачку освојили 6 медаља у катама (3 златне, 1 сребрну и 2 бронзане), дао је и Никола Секулић који је у категорији нада био први у класи браон појаса. Секулићу је ово треће злато у класи на државним првенствима у последњих 6 година. Сребрна је била пионирка Милица Ракић, док се степеник ниже на победничком постољу нашла Ива Радивојевић, обе у класи жутог појаса. Бронзу је освојио и Чеда Ракић код нада у класи зеленог појаса, а учешће међу најбољима у својој класи у Србији узели су и полетарка Дуња Кевић и нада Марко Васић.