МИОНИЧКИ КАРАТИСТИ УСПЕШНИ И НА ''ЗЛАТНОМ ПОЈАСУ'' ЗА УЗРАСТ ДО 13 ГОДИНА

Након сребрне медаље које су почетком месеца у оквиру првог термина 46. Међународног карате турнира ''Златни појас'' у Чачку освојиле чланице ката тима кадеткиња и јуниорки (Латиновић, Цмиљанић, Станојевић), мионички каратисти су у другом термину били још успешнији. Такмичари КК ''Мионица'' узраста до 13 година су у суботу у Чачку освојили 13 медаља у катама и златну, три сребрне и 9 бронзаних.

Предвођени првим тренером Драганом Туфегџићем и помоћницима Јеленом Туфегџић и Мирославом Васиљевићем наступило је 15 мионичких каратиста, а златну медаљу су освојиле актуелне шампионке државе ката тим нада (Анђела Марковић, Нада Вучићевић, Тања Станојевић). Сребрна одличја су освојили полетарац Никола Секулић у апсолутном нивоу, који је у финалу дискутабилнoм одлуком судија поражен од репрезентативца Црне Горе што је изазвало бурно негодовање публике, затим пионирка Хелена Павловић у свом нивоу, као и ката тим пионира (Никола Секулић, Оливер Остојић и Александар Николић). До бронзаних медаља стигли су полетарац Никола Секулић у свом нивоу, пионири Чеда Ракић и Оливер Остојић у својим нивоима, пионирке Јана Поповић и Милица Мијаиловић у свом нивоу, наде Јован Белошевић,Ђурђа Ракић и Тања Станојевић у својим нивоима, као и ката тим пионирки (Јана Поповић, Анђелија Јевтовић и Милица Мијаиловић). Поред освајача медаља, на турниру су још учествовали пионир Марко Васић и нада Сара Јевтовић.