НИКОЛА СЕКУЛИЋ ПРВАК СРБИЈЕ У КАРАТЕУ

Каратисти ''Мионице'' освојили пет медаља на државном првенству

Деветогодишњи Никола Секулић, члан Карате клуба ''Мионица'', постао је пионирски првак државе у катама у класи зеленог појаса чиме је поновио успех остварен 2016. године када је освојио златну медаљу у катама у категорији полетараца. Секулић је на путу до финала своје ривале савладао максималним резултатом, а у борби за злато био је бољи од свог вршњака из аранђеловачког ''Књаза''. На најважнијем домаћем такмичењу за каратисте узраста до 13 година које је одржано у суботу у Сомбору, Карате клуб ''Мионица'' је наступио са 10 такмичара у катама појединачно и екипно под вођством тренера Драгана и Јелене Туфегџић и Мирослава Васиљевића. Секулић је злату придодао и сребрну медаљу екипно као члан ката тима нада са Оливером Остојићем и Александром Николићем и бронзу у апсолутном нивоу у појединачној конкуренцији. Одлично издање Мионичана употпунили су Ђурђа Ракић и Јован Белошевић који су освојили бронзана одличја у категорији нада у класи оранж појаса. У Сомбору су наступили и полетарац Никола Ранковић, пионири Хелена Павловић и Марко Васић и наде Јана Поповић и Милица Мијаиловић, остваривши пласмане међу првих десет такмичара у својим узрасним категоријама и нивоима.