МИОНИЧКИ КАРАТИСТИ БРИЉИРАЛИ НА ШКОЛСКОМ ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ

ОШ ''Милан Ракић'' најуспешнија

Каратисти мионичке Основне школе ''Милан Ракић'' на Школском првенству Србије за основце и средњошколце, одржаном у Банатском Новом селу у организацији Карате федерације Србије, освојили чак 15 медаља у катама, 3 златне, 6 сребрних и 6 бронзаних. То је мионичкој образовној установи донело ласкава признања најуспешније школе у генералном пласману и у катама у конкуренцији 96 школа. На такмичењу је наступило 13 ученика из матичне школе у Мионици и издвојених одељења у Горњој и Доњој Топлици, а сви они вредно тренирају у Карате клубу ''Мионица''.

Две златне медаље у појединачној конкуренцији ученица трећег и четвртог разреда у другом и апсолутном нивоу освојила је Марија Марковић, оба пута у финалу савладавши своју клупску другарицу Мину Поповић која се морала задовољити сребрним одличјима, а треће злато припало је мионичком ката тиму Анђелић, Марковић, Поповић у каторији ученица трећег и четвртог разреда. Сребром су се окитили Анђела Марковић и Јован Михаиловић у категорији ученика првог и другог разреда у првом нивоу, Михаило Јешић међу ученицима трећег и четвртог разреда у првом нивоу и Никола Јешић међу ученицима петог и шестог разреда у другом нивоу. Успех мионичких ђака су бронзаним медаљама употпунили Јовица Михаиловић у категорији ученика првог и другог разреда у првом нивоу, Андријана Томашевић и Стефан Урошевић у конкуренцији ученика петог и шестог разреда у другом нивоу и Ирис Анђелић медаљама у другом и апсолутном нивоу у конкуренцији ученица петог и шестог разреда.